+48 68 328 2111 sekretariat@pnt.uz.zgora.pl

Aktualności

ZAPYTANIE OFERTOWE Z DN. 27.08.2018 r.

Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o. w ramach realizacji projektu pn. „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej (wraz z podaniem kwoty za roboczogodzinę) na poniższe zadanie:

1. Wdrożenie bazy danych innowacyjnych technologii wdrożonych/opatentowanych przez MŚP, ich usługach oraz produktach na platformie www.

Termin realizacji opracowania do 10.09.2018 r.

Proszę o przesłanie oferty do dnia 03.09.2018 r. włącznie na adres Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o., ul. Nowy Kisielin - ul. Syrkiewicza 6, 66-002 Zielona Góra, na adres poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w Centrum Logistyczne i Platforma na rzecz Nauki i Gospodarki Spółki.

 

ZAPYTANIE OFERTOWE Z DN. 01.08.2018 r. 

 

Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o. w ramach realizacji projektu pn. „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej (wraz z podaniem kwoty za roboczogodzinę) na poniższe zadanie:

1. Opracowanie bazy danych innowacyjnych technologi wdrożonych/opatentowanych przez MŚP, ich usługach oraz produktach.

Termin realizacji opracowania do 24.08.2018 r.

 

Proszę o przesłanie oferty do dnia 10.08.2018 r. włącznie na adres Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o., ul. Nowy Kisielin - ul. Syrkiewicza 6, 66-002 Zielona Góra, na adres poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
lub bezpośrednio w Centrum Logistyczne i Platforma na rzecz Nauki i Gospodarki Spółki.

W dniach 11-12 lipca przedstawiciele Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o. uczestniczyli w szkoleniu pn "Broker Transferu Technologii" organizowane przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. W trakcie szkolenia zostały poruszono następujące zagadnienia: prawa własności intelektualnej i licencjonowanie, gromadzenie informacji, komercjalizacja technologii, rozwój nowych firm oraz zarządzanie projektem. Ponadto płk dr inż. Adam Bartnicki zaprezentował laboratoria i metody badawcze wykorzystywane w przemyśle lotniczym/wojskowym. Z kolei Prezes Zarządu PNT UZ Sp. z o.o. dr inż. Roman Kielec przedstawił możliwości laboratoriów znajdujących się na terenie PNT UZ. Park Naukowo - Technologiczny UZ i WAT to dwa wiodące ośrodki naukowo-badawcze, które mogą się wzajemnie uzupełniać w przedmiocie badań rozwojowych, wdrożeniowych, ekspertyz, transferu wyników prac naukowych do gospodarki oraz doradztwa technicznego w zakresie nowoczesnych technologii dla MŚP. Prezes Zarządu ma nadzieję, że podpisanie porozumienia o współpracy pozwoli dotrzeć do szerszego grona odbiorców specjalistycznych usług. Pomysł kooperacji z wojskową uczelnią wziął się z konieczności poszukiwania najnowszych rozwiązań z zakresu nanotechnologii, cybernetyki, mechaniki i elektroniki. Podpisanie umowy o współpracy jest planowane podczas XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO, które odbędzie się w dniach 4-7 IX 2018 r. w Kielcach.

Szanowni Państwo,

 

w dniu 14 czerwca 2018r. przedstawiciele PNT UZ , CPTT oraz MŚP w ramach wizyty studyjnej odwiedzili rejony Gorzowa Wlkp., zapoznali się z historią rejonów Kostrzyna nad Odrą oraz zwiedzili Browar Witnica. Historia regionu, browaru oraz nowoczesne technologie zostały przybliżone uczestnikom wizyty studyjnej przez wykwalifikowanego przewodnika, pracowników oraz kierownictwo firmy. Kostrzyn nad Odrą już od czasów średniowiecza, po uzyskaniu praw miejskich wiódł prym wśród miast jeśli chodzi o dostępność do administracji państwowej, szpitali, kolei, wodociągów. Było i jest to miasto nowoczesne, ciągle rozwijające się. Podobnie Browar Witnica, z rodowodem sięgającym roku 1848, ciągle rozwijający się i stosujący nowe, innowacyjne rozwiązania, dzięki którym niewielkie przedsiębiorstwo wykreowało i wypromowało markę „Lubuskie”. Na rynku, wśród browarów przemysłowych, wyróżnia ją to, że nie pogania natury. Wszystkie procesy podczas produkcji przebiegają naturalnie. Warzy piwo wg tradycyjnych receptur z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

Była to pierwsza wizyta studyjna organizowana w ramach projektu. Uczestnicy byli pod dużym wrażeniem osiągnięć zarówno miasta jaki i browaru. Mają nadzieję zobaczyć oraz zapoznać się z kolejnymi, mniej znanymi i rozpowszechnionymi miastami oraz przedsiębiorstwami, które stosują nowoczesne, innowacyjne technologie oraz przedstawiają duży potencjał gospodarczy. 

Szanowni Państwo,

w dniu 09.05.2018r. w siedzibie PNT UZ odbyło się drugie Spotkanie Informacyjne w ramach projektu „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości.

Spotkanie zostało zorganizowana na prośbę zainteresowanych projektem przedsiębiorstw i miało charakter informujący i promujące projekt PCW. Przedstawiciele PNT UZ zaprezentowali strukturę i działalność Parku, omówili kluczowe zagadnienia związane z założeniami projektowymi. Przedstawili postępy w projekcie m.in.: zostały zaprezentowane wstępne założenie dot. procedur informacyjno – wspomagających komercjalizację technologii i zarządzania oraz platformy wspomagającej komercjalizację technologii i zarządzania własnością intelektualną MŚP. Ponadto, przedstawiono zakres usług, które będą stopniowo wdrażane w ramach projektu, a dotyczące wykonywania audytów, udzielania doradztwa z zakresu zarządzania firmą, pomocy w komercjalizacji, a także wyceny własności intelektualnej.

W spotkaniu brało udział kilkunastu przedstawicieli MŚP, jak i osoby z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii. W ramach spotkania uczestnicy mieli również okazję zaprezentować własne działalności, a także porozmawiać o współpracy. Podczas spotkania przedsiębiorcy wyrazili zainteresowanie zorganizowaniem wizyty studyjnej w innowacyjnym przedsiębiorstwie województwa lubuskiego. W ramach spotkania uczestnicy mieli również okazję zaprezentować własne działalności, a także porozmawiać o współpracy. Podczas spotkania przedsiębiorcy wyrazili zainteresowanie zorganizowaniem wizyty studyjnej w innowacyjnym przedsiębiorstwie.

Spotkania realizowano wg poniższej agendy.

Agenda:
09.00 - 09.30 Rejestracja gości
09.30 – 09.45 Oficjalne otwarcie – Prezes Zarządu PNT UZ Sp. z o.o. - dr inż. Roman Kielec
09.45 – 10.00 Wprowadzenie – prezentacja PNT UZ Sp. z o.o. – Kierownik ds. marketingu - Krzysztof Burda
10.00 – 10.30 Przedstawienie ogólnych założeń dot. projektu - prezentacja – Koordynator projektu – Kamil Leksycki
10.30 – 11.00 Szczegółowe omówienie usług dla MŚP w ramach projektu – Koordynator finansowy projektu – Aleksandra Szułczyńska
11.00 - 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 12.15 Przedstawienie profilu działalności MŚP – co robię? czego oczekuję? w czym może mi pomóc współpraca z PNT?
12.15 – 12.45 Omówienie
wstępnych założeń dot. platformy wspomagającej komercjalizację technologii i zarządzania własnością intelektualną MŚP - Koordynator projektu – Kamil Leksycki
12.45 – 13.15 Omówienie
wstępnych założeń dot. procedur informacyjno – wspomagających komercjalizację technologii - Koordynator finansowy projektu – Aleksandra Szułczyńska

13.15 – 13.45 Przerwa na Lunch
13.45 – 15.00 Rozmowy, pytania, dyskusje

ZAPYTANIE OFERTOWE Z DN. 17.04.2018 r. 

 

Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o. w ramach realizacji projektu pn. „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej (wraz z podaniem kwoty za roboczogodzinę) na poniższe zadania:

1. Rozszerzenie istniejącej strony www.pnt.uz.zgora.pl, jako podstrony i wdrożenie platformy informacyjnej i wspomagającej komercjalizację technologii i zarządzania własnością intelektualną MŚP.

Termin realizacji opracowania do 31.05.2018 r.

2. Rozszerzenie istniejącej strony www.pnt.uz.zgora.pl, jako podstrony i wdrożenie procedur informacyjno – wspomagających komercjalizację technologii i zarządzania własnością intelektualną, zgłoszeniami patentowymi, wdrożeniami i zarządzania wzorami użytkowymi MŚP.

Termin realizacji opracowania do 31.05.2018 r.

 

Proszę o przesłanie oferty do dnia 30.04.2018 r. włącznie na adres Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o., ul. Nowy Kisielin - ul. Syrkiewicza 6, 66-002 Zielona Góra, na adres poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
lub bezpośrednio w Centrum Logistyczne i Platforma na rzecz Nauki i Gospodarki Spółki.

Park Naukowo - Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach realizowanego projektu „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP”  zorganizował w Świnoujściu inaugurującą konferencję dla przedstawicieli środowiska MŚP województwa lubuskiego. Celem spotkanie było przedstawienie zarządom sp. założeń projektowych, działań i spodziewanych efektów.

W spotkaniu wzięło udział 30 przedsiębiorców województwa lubuskiego, przedstawicieli Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz instytucji okołobiznesowych.

Konferencję otworzył oraz zaprezentował treść projektu dr inż. Roman Kielec Prezes Zarządu PNT UZ Sp. z o.o.. W swej wypowiedzi zaznaczył jakie znaczenia dla rozwoju naszego regionu ma promocja lubuskiej przedsiębiorczości. Podkreślił, że wypracowane w ramach realizacji projektu proinnowacyjne standardy korelacji MSP z  nauką pozwolą na zbudowanie trwałego i efektywnego systemu wspierania innowacji w województwie lubuskim oraz na zbudowanie zasad partnerstwa i współpracy pomiędzy jednostkami okołobiznesowymi, naukowo-badawczymi i przedsiębiorstwami. Duże znaczenie w nawiązaniu partnerstwa ma zasada równości zachowania własności intelektualnej oraz świadomość jej wyceny.

Następnie Pani mgr  Aleksandra Szułczyńska z PNTUZ Sp. z o.o. przybliżyła słuchaczom zagadnienia zarządzania strategicznego własnością intelektualną.

W dalszej części spotkania mgr inż. Kamil Leksycki wygłosił wykład na temat: „Wycena własności niematerialnych i prawnych”.

Ponadto, na specjalne życzenie zarządów sp. biorących udział w konferencji, organizatorzy zapewnili  przeprowadzenie warsztatów przez pracowników naukowych Uniwersytetu Zielonogórskiego z tematyki:

dr hab. inż. Michał Sąsiadek „Optymalizacja przepływu produkcji w MŚP”

dr inż. Michał Doligalski „Synergia nauki z biznesem”.

Pełnomocnik Zarządu ds. Inwestycji, Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Roman Dziduch szczegółowo omówił zagadnienia związane z marketingiem przemysłowym oraz przygotowaniem terenów inwestycyjnych.

Panowie Karol Dąbrowski i Jędrzej Danilewicz z EEN West Poland, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego poinformowali uczestników konferencji o możliwości wsparcie MŚP woj. lubuskiego w zakresie współpracy międzynarodowej oraz o skutecznych narzędziach wspierania innowacyjności w lubuskich firmach.

Konferencja zakończyła się dyskusją na temat dalszej współpracy oraz możliwości organizacji kolejnych spotkań celem wspólnego wypracowania strategii pomocy MŚP w zakresie innowacji.

W dniu dzisiejszym (19.10.17 r.) w siedzibie PNT UZ odbyło się Spotkanie Informacyjne z przedsiębiorcami w ramach projektu Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP (PCW), który jest realizowany przez Spółkę.

Spotkanie miało charakter informacyjny i promujący projekt PCV. Przedstawiciele PNTUZ zaprezentowali strukturę i działalność Parku, a także omówili kluczowe dla realizacji projektu zagadnienia związane z jego założeniami. Omówione zostały usługi, które zostaną w ramach projektu wdrożone, a dotyczą one wykonywania audytów, udzielania doradztwa z zakresu zarządzania firmą, pomocy w komercjalizacji technologii, a także wyceny własności intelektualnej.

Mityng cieszył się dużym zainteresowanie, gościliśmy ponad 30-stu przedstawicieli zarówno mikro, małych, średnich przedsiębiorstw, jak i osoby ze środowiska naukowego. W ramach spotkania uczestnicy mieli okazję do zaprezentowania własnych działalności oraz kierunków rozwoju, a także wymienić swoje poglądy i porozmawiać o współpracy.

Podczas spotkania Przedsiębiorcy i Naukowcy wyrazili zainteresowanie zorganizowaniem Konferencji tematycznej. W związku, z tym przedstawiciele PNTUZ już niedługo zorganizują takie wydarzenie.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdyż więcej informacji zostanie podane wkrótce. 

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Spotkanie Informacyjne organizowane przez Park Naukowo – Technologiczny UZ Sp. z o.o., które odbędzie się 19.10.2017 (czwartek) o godz. 11 w Centrum Logistycznym PNT (Willa) przy ul. Nowy Kisielin – Syrkiewicza 6 w Zielonej Górze. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości. Spotkanie będzie świetną okazją, aby zdobyć nowe kontakty biznesowe, przedstawić własną firmę oraz porozmawiać o współpracy z innymi uczestnikami.

Program Spotkania:
10.30 - 11.00 Rejestracja gości
11.00 – 11.15 Oficjalne otwarcie – Prezes Zarządu PNT UZ Sp. z o.o. - dr inż. Roman Kielec
11.15 – 11.30 Wprowadzenie – prezentacja PNT UZ Sp. z o.o. – Kierownik ds. marketingu - Krzysztof Burda
11.30 – 12.00 Przedstawienie ogólnych założeń dot. projektu - prezentacja – Koordynator projektu – Kamil Leksycki
12.00 – 12.30 Szczegółowe omówienie usług dla MŚP w ramach projektu – Koordynator finansowy projektu – Aleksandra Szułczyńska
12.30 - 13.15 Przedstawienie profilu działalności MŚP – co robię? czego oczekuję? w czym może mi pomóc współpraca z PNT?
13.15 – 13.45 Przerwa na Lunch
13.45 – 15.00 Rozmowy, pytania, dyskusje

Dodatkowe informacje: tel.: 68 328 2113, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż z dniem 01 sierpnia 2017 roku Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczął realizację projektu pn. Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości, nr umowy RPLB.01.02.00-08-0009/16-00. 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE Z DN. 12.07.2017 r. 

Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o. w ramach realizacji projektu pn. „Proinnowacyjne Centrum Wsparcia dla MŚP” (PCW), współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka i innowacja, 1.2 Działanie rozwój przedsiębiorczości zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej (wraz z podaniem kwoty za roboczogodzinę) na poniższe zadania:

1. Opracowanie koncepcji platformy informacyjnej i wspomagającej komercjalizację technologii i zarządzania własnością intelektualną MŚP.

Termin realizacji opracowania do 28.02.2018 r.

2. Opracowanie procedur informacyjno–wspomagających komercjalizację technologii 

i zarządzanie własnością intelektualną, zgłoszeniami patentowymi, wdrożeniami, zarządzania wzorami użytkowymi.

Termin realizacji opracowania do 31.12.2017 r. 

Proszę o przesłanie oferty do dnia 31.07.2017 r. włącznie na adres Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z. o.o., ul. Nowy Kisielin - ul. Syrkiewicza 6, 66-002 Zielona Góra, na adres poczty elektronicznej e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
lub bezpośrednio w Centrum Logistyczne i Platforma na rzecz Nauki i Gospodarki Spółki.

 

 

JSN_TPLFW_GOTO_TOP

PARK NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO SP. Z O. O. 

Nowy Kisielin - Syrkiewicza 6 (Willa), 66-002 Zielona Góra, Polska

+48 68 328 2111

sekretariat@pnt.uz.zgora.pl

 

SCIENCE AND TECHNOLOGY PARK UNIVERSITY OF ZIELONA GÓRA LTD. 

Nowy Kisielin - Syrkiewicza 6 (Willa), 66-002 Zielona Góra, Polska

+48 68 328 2111

sekretariat@pnt.uz.zgora.pl