Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w PNT jest pozytywnie odbierany przez uczniów!

” Dziś klasa IV TBD razem z Panią Anetą uczestniczyła w zajęciach w Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, które prowadził Pan Paweł Kaźmierczak Kierownik Centrum. Uczniowie dowiedzieli się miedzy innymi co to jest Ergonomia i na czym polega koncepcja i korekta w niej. Czy do czego służy Luxomierz. Oglądali również Laboratoria w Parku:

* Zobaczyli jedną z trzech komór badawczych w ktorych można wykonywać badania izolacyjności akustycznej zarówno ścian i stropów jak i małych elementów, takich jak drzwi, okna, itp. Ściany komór zbudowane zostały z betonu zbrojonego i są od siebie odseparowane konstrukcyjnie przerwami dylatacyjnymi tak, aby zminimalizować przenoszenie boczne i pozwolić na badanie przegród o wysokiej izolacyjności.
* Komorę bezodbiciowej z 3 metrowym dystansem pomiarowym, ktora jest wykorzystywana do wykonywania znormalizowanych badań kompatybilności elektromagnetycznej wymaganych do uzyskania znaku CE.
* Główny element laboratorium, który stanowi zintegrowana z bryłą budynku komora bezechowa wykonana z betonu zbrojnego. Komora jest odizolowana wibroakustycznie i mechanicznie od reszty budynku poprzez umieszczenie na elementach tłumiących drgania, które wykonano z tłumików poliuretanowych.
W tej komorze było naprawdę głucho i do tego ciemno! I można było posłuchać ciszy albo bicia swojego serca 🙂
Zajęcia odbywaly sie w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Mieście Zielona Góra”
Oto cytat wpisu na portalu społecznościowym zamieszczony przez Technik Budowy Dróg CKZiU nr 1 Zielona Góra
link do wpisu: https://bit.ly/3JmsYHh

0 Comments

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*